Leasing, jako forma finansowania pojazdu była dotychczas popularna wśród firm, niewielu z nas wie, że leasing jest także dostępny dla osób prywatnych. Niesie on ze sobą sporo korzyści, dzięki którym proces finansowania auta jest o wiele bardziej dogodny, niż w przypadku kredytu samochodowego.

 

Leasing dla osób prywatnych jest nadal mało popularny, wynika to prawdopodobnie z braku znajomości niuansów prawnych. Leasing samochodowy staje się powszechnie stosowanym rozwiązaniem rynku gospodarczego i jest on alternatywą dla kredytu samochodowego.

Jedną z głównych zalet leasingu samochodów osobowych jest z pewnością duża elastyczność jeśli chodzi o harmonogram spłaty rat.

Leasing w opozycji do konkurencyjnego kredytu samochodowego oferuje swym klientom uproszczoną procedurę zawarcia umowy oraz minimum formalności, co w dzisiejszych czasach jest niekiedy cenniejsze od pieniądza. W sferze korzyści podatkowych leasing daje nam możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodu – cały czynsz leasingowy, a także całą opłatę wstępną.

Zalety leasingu

Co ważne, leasing sprawia, że nie obniża się nasza zdolność kredytowa, dzięki czemu w każdej chwili jesteśmy w stanie pozyskać środki na inne inwestycje np. dzięki zaciągnięciu kredytu gotówkowego. W kwestii planowania wydatków, leasing również daje nam poczucie stabilizacji, dzięki stałej i niezmiennej wysokości opłat w całym okresie finansowania leasingu.

I równie ważna kwestia – firmy leasingowe są w stanie zdjąć z leasingobiorcy ciężar technicznej obsługi pojazdu i napraw w serwisach, oraz zapewnić szereg dodatkowych opcji tj. ubezpieczenie pojazdu, rejestracja lub przerejestrowanie. Wszystko to zależy oczywiście od firmy leasingowej i od warunków zawartych w umowie, które powinniśmy omówić z leasingodawcą.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Zalety auta w leasingu, 8.0 out of 10 based on 1 rating