Ubezpieczenie na życie z posagiem dla dziecka to rodzaj polisy ochronno – oszczędnościowej, której celem jest ochrona finansowa zdrowia i życia dziecka oraz rodziców, a także zbieranie kapitału na przyszłość. Nigdy nie wiemy, co może spotkać nas i naszą rodzinę w przyszłości, dlatego warto posiadać odpowiednie zabezpieczenie finansowe, które będzie podporą w trudnych chwilach.

Po co ubezpieczenie na życie dla dziecka?

Ubezpieczenie na życie dla dziecka warto zawrzeć jak najwcześniej, aby kapitał był odkładany dłużej – wtedy zgromadzimy o wiele więcej środków pieniężnych. Ubezpieczenie zawiera się na minimum pięć lat, a wypłata środków następuje między 18. a 25. rokiem życia potomka. Kapitał może zostać wypłacony jednorazowo – taki zastrzyk gotówki przyda się w wypadku kupowania własnego samochodu lub M4, albo w ratach – chociażby kiedy dziecko wyjeżdża na studia do innego miasta i musi się utrzymać, płacąc za wynajem mieszkania, komunikację miejską, itp.

Jaki zakres ochrony mam do wyboru?

Polisa dla dziecka dostępna jest w różnych wariantach. Najbardziej rozszerzone mogą gwarantować wypłatę renty dla dziecka w przypadku jego inwalidztwa, ciężkiego zachorowania, śmierci rodziców lub ich trwałej i całkowitej niezdolności do pracy.

Lokata czy polisa dla dziecka – co jest lepsze?

Możliwe, że długoterminowe lokaty bankowe umożliwiają zbudowanie większego kapitału przez lata oszczędzania, ale nie posiadają podstawowej ochronnej funkcji zdrowia i życia. Ubezpieczenie dla dziecka może zapewnić wypłatę odszkodowania w przypadku poważnej choroby i skutków nieszczęśliwego wypadku.

Kiedy należy zawrzeć ubezpieczenie z posagiem dla dziecka? Jak najwcześniej, ponieważ rodzice będą w stanie odłożyć więcej pieniędzy dla potomka, a i ochrona ubezpieczyciela będzie trwała dłużej. Choć świeżo upieczeni rodzice nie myślą jeszcze o planach dziecka na przyszłość, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy już nawet dla kilkumiesięcznych dzieci. Nigdy nie jest za wcześnie na pomyślenie o dobrym zabezpieczeniu finansowym!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)