Ubezpieczenie autocasco – czy musi być bardzo drogie?

Wielu kierowców chciałoby ubezpieczyć swój samochód w ramach Autocasco. Mając taką ochronę, można spać spokojnie, lecz zazwyczaj trzeba na nie wyłożyć niemałe pieniądze. Czy da się znaleźć ofertę relatywnie tanią?

Warto porównywać wszystkie oferty AC – wtedy zawsze znajdzie się najtańsza

Z reguły im droższy samochód i mniejsze zniżki za bezkolizyjną jazdę, tym droższe ubezpieczenie autocasco. Lecz są towarzystwa, które są w stanie zaoferować ekonomiczne wersje pakietu AC. Jeżeli nie zależy nam na naprawie w ASO i częściach oryginalnych, a chcemy mieć wypłacone odszkodowanie za daną szkodę, to warto rozejrzeć się za – z reguły – tańszymi firmami ubezpieczeniowymi. Takie warianty autocasco są w stanie zaoferować m.in. AXA Direct, Link4, Liberty Ubezpieczenia czy Proama.

Oczywiście, jeżeli komuś zależy na bogatszej wersji AC, to i w tych firmach można porównać oferty w wariancie „premium”. Ceny i zakres ubezpieczeń tych i wielu innych firm można sprawdzić w Internecie, na im dedykowanych stronach lub za pomocą bezpłatnych porównywarek, jak np. kalkulator ubezpieczenia samochodu rankomat.pl.

Nie mam zniżek z AC, więc i tak cena będzie wysoka

Niekoniecznie. Wiele towarzystw przenosi zniżki za bezkolizyjną jazdę z OC na autocasco. Do tych firm należą m.in. AXA Direct, Liberty Ubezpieczenia i Proama. I dlatego – przynajmniej pod względem cenowym – towarzystwa te są najkorzystniejsze dla kierowców, którzy nigdy wcześniej nie posiadali ubezpieczenia AC. Oczywiście (jak to w autocasco) należy również zwrócić uwagę na zakres ochrony i wybrać dla siebie optymalną. Drugą stroną medalu jest bowiem fakt, iż im droższe autocasco, tym lepsze. Nie jest to najczęściej regułą, ale żeby się przekonać która z ofert jest najkorzystniejsza, nie pozostaje nam nic innego, jak ich porównanie u poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)