Ubezpieczenie assistance a urlop za granicą

Twój urlop zbliża się wielkimi krokami. Od miesiąca układasz bagaże w walizkach i tworzysz listę miejsc, które chcesz zwiedzić. Pozytywny nastrój dotyczący upragnionych wakacji zakłóca jednak obawa przed niespodziewanymi zdarzeniami na drodze. A przecież ubezpieczenie assistance to najlepsze rozwiązanie dla osób, które planują wybrać się na urlop własnym samochodem.

Ubezpieczenie assistance pokrywa koszty uzyskania pomocy

Ubezpieczenie assistance rzeczywiście jest bardzo wygodnym rozwiązaniem na wypadek wszelkich sytuacji awaryjnych na drodze. Rolą tej formy ubezpieczenia jest przede wszystkim zapewnienie pomocy kierowcy – począwszy od wezwania mechanika w razie usterki, wypożyczenia auta zastępczego, dzięki któremu nie trzeba będzie przerywać podróży oraz zapewnienia noclegu, jeśli okaże się konieczny ze względu na zdarzenie drogowe.Assistance to również szybkie i proste zorganizowanie opieki medycznej i prawnej. A co najważniejsze, to nie tylko asysta, ale również pokrycie kosztów udzielenia tej pomocy kierowcy.

Ubezpieczenie assistance pomoże z obcym językiem i prawem

Wypadek jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń, jakie mogą nam się przytrafić na drodze. A kolizja za granicą to dla kierowcy podwójnie trudna sytuacja, boprócz stresu związanego z samym wypadkiem, dochodzą jeszcze ograniczenia komunikacyjne. Przebywając za granicą najczęściej nie znamy języka, w którym trzeba będzie wypełnić dokumenty czy przedstawić odpowiednim służbom mundurowym swoją wersję zdarzenia. A dodatkowo, będąc w obcym miejscu i nie znając zbyt dobrze obowiązującego w nim prawa, zazwyczaj nie mamy pojęcia jakie stosuje się tam procedury, jak zadzwonić na pomoc drogową, ani gdzie oddać auto do mechanika. Takie sytuacje mogą powodować stres i zagubienie, dlatego na ewentualność takich wypadków warto jest być dodatkowo ubezpieczonym, a to właśnie może nam dać assistance.

Zwykłe ubezpieczenia, takie jak OC czy autocasco, nie zapewniają tak aż szerokiej pomocy kierowcy na drodze. Warto więc wykupić ubezpieczenie assistance, nawet jeśli ryzyko, że trzeba będzie z niego skorzystać, jest stosunkowo niewielkie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)