Stanie w korku – czas dla Ciebie!

Nie od dziś wiadomo ,że korki są prawdziwą zmorą kierowców. Szczególnie rano, jadąc do pracy potrafią wyprowadzić z równowagi nawet tych najbardziej cierpliwych. Jak zatem umilić sobie czas, kiedy samochody w żółwim tempie wloką się za sobą, a końca tego koszmaru nie widać?Main Court

Najczęstszą odpowiedzią na zakorkowane ulice jest wiązanka soczystych przekleństw. Kiedy nerwy puszczają, a my ze złością wciąż spoglądamy na zegarek, swoją frustrację zazwyczaj ukazujemy klnąc pod nosem i trąbiąc klaksonem w nadziei, że to w czymś pomoże.

Inni z kolei dłubią w nosie, drapią się po głowie czy podkręcają regulator radia.

Istnieją jednak bardziej finezyjne propozycje, które nie tylko sprawią, że czas spędzony w korku minie szybciej, ale i pomogą nam ukoić nasze zszargane nerwy.

Czas to pieniądz, dlatego najlepiej wykorzystać go pożytecznie i przyjemnie. Z pomocą może nam przyjść np. książka, choć powinniśmy wybrać ją mądrze. Nie zabierajmy się za ambitne dzieło wymagające skupienia, ale za lekką prozę, która nie wymaga aż tak intensywnego zaangażowania intelektualnego. Dlatego czasem lepszym rozwiazaniem będzie poranna gazeta albo kolorowy magazyn. Świetnym rozwiązaniem jest też…gra planszowa. Choć może to brzmieć nieco absurdalnie. Gry planszowe, dostępne w mini przenośnych wersjach nie tylko pomogą nam się zrelaksować, ale także przygotować umysł do kolejnego ciężkiego dnia. Chińczyk, warcaby a nawet bierki. Warunki jednak są dwa : po pierwsze musimy mieć towarzysza podróży, dwa – solidny duży podłokietnik. Jeżeli jednak podróżujemy sami, zaopatrzmy się w serię łamigłówek sudoku lub pograjmy w grę na telefonie. Wszystko zależy od sytuacji oraz tego, ile czasu „planujemy” spędzić w korku. Zator drogowy to także idealny moment na zjedzenie spokojnie śniadania, o którym zapomnieliśmy rano:)

Jeżeli jesteś kobietą, dobrze wiesz ,że bezczynne stanie na zatłoczonej ulicy sprzyja poprawkom w makijażu, ułożeniu fryzury lub zrobieniu porządku w torebce.

Pamiętajmy jednak o najważniejszym : czujności. Stanie w korku może być nużące, to fakt. Wydawać się może, że samochód przed nami nigdy nie ruszy do przodu, jednak wystarczy ułamek sekundy naszej nieuwagi, aby doprowadzić do niebezpiecznej kraksy. Natłok samochodów stojących tak blisko siebie zwiększa ryzyko karambolu, który może zespuć nam humor dużo bardziej niż najdłuższy korek świata. Nie wspominając już o szkodach,które możemy wyrządzić innym kierowcom.

A ci, którzy narzekają na przeciętny poranny korek w drodze do pracy niech sprawdzą listę najdłuższych korków świata: http://gielda-inwestora.pl/gielda-inwestora-poleca-2/polecane/ranking-najdluzsze-korki

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)