Sprzedajemy i kupujemy

Sprawna sprzedaż starego samochodu i szybkie kupno nowego, wymaga nie tylko dobrej organizacji, ale i cierpliwości, a w wielu przypadkach również i szczęścia.

Zorganizowanie jednocześnie dwóch transakcji, czyli sprzedaży i zakupu pojazdu w taki sposób, aby nie pozostać bez środka transportu wymaga dobrego przygotowania i odpowiedniego zaplecza finansowego.

Nie ma modelowej recepty na to, jak sprawnie przeprowadzić taką transakcję ze względu na niuanse jakie zazwyczaj pojawiają się zarówno podczas sprzedaży jak i zakupu nowego pojazdu.

Jak dobrze sprzedać samochód

Sprzedajemy aby uzyskać satysfakcjonującą nas sumę za stary samochód, który do tej pory użytkowaliśmy, należy spełnić kilka warunków, dzięki którym uzyskamy wkład na poczet nowego pojazdu. Niezbędne w tym celu jest posiadanie wiedzy na temat stanu technicznego pojazdu, który planujemy sprzedać.

Należy w tym celu wykonać podstawowe naprawy techniczne, które mogą podnieść wartość pojazdu. Zadbajmy o to, jak prezentuje się nasz samochód, zainwestujmy w pranie tapicerki i myjnię samochodową, dzięki czemu potencjalny kupiec będzie miał pewność, że nabywa zadbany egzemplarz.

Porównajmy oferty zamieszczone na portalach internetowych i zredagujmy swoją ofertę w taki sposób, aby była ona unikatowa i przyciągała uwagę.

kupujemy i sprzedajemy

Korzystny zakup samochodu

Kupujemyjeśli jesteśmy zdecydowani na zakup nowego samochodu prosto z salonu to obawa o brak środka transportu podczas transakcji wydaje się zbędna – wystarczy wcześniej spotkać się z dilerem i ustalić termin przekazania pojazdu „prosto z taśmy”.

Gorzej, jeśli kupujemy nowy „używany” pojazd i dopiero polujemy na okazję, mając jednocześnie zamieszczoną ofertę sprzedażową starego pojazdu. Nie zawsze możliwe jest zgranie w czasie, a już na pewno gdy poszukujemy auta za granicą kraju, który trzeba przecież jeszcze sprowadzić.

W takim przypadku niezbędne jest odpowiednie zaplecze finansowe gdyż scenariuszy może być kilka, jednym z nich jest zakup nowego pojazdu zanim sprzedamy stary. Jak to zrobić bez uzyskania pieniędzy ze sprzedaży poprzedniego auta?

Na przykład dzięki kredytowi na auto, którego raty możemy dostosować do swoich możliwości finansowych. Teraz pozostaje nam czekać na zastrzyk gotówki pochodzący ze sprzedaży poprzedniego pojazdu, który zasili nasze konto na poczet spłaty rat kredytowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Sprzedajemy i kupujemy, 9.0 out of 10 based on 1 rating