Samochód dostawczy dla Twojej firmy

Kiedy zakładamy lub rozwijamy własną firmę, stają przed nami rozmaite wyzwania – jednym z nich jest wybór i zakup odpowiedniego dla naszych potrzeb auta. Jeśli nasza branża wymaga częstego przewozu materiałów, najlepszym wyborem będzie samochód dostawczy.

W świecie dostawczaków

Na początek musimy się zorientować, jaki pojazd będzie nam potrzebny. Samochód użytkowy, czyli inaczej dostawczy, to rodzaj samochodu osobowego (lub lekkiej ciężarówki), którego całkowita masa nie przekracza 3,5 tony – do kierowania nim uprawnia prawo jazdy kategorii B. Auta te różnią się od siebie rodzajem nadwozia, a więc też zadaniami, do których są przeznaczone.

Po amerykańsku

Pierwszy z nich to pick-up, kojarzony powszechnie z farmerami ze Stanów Zjednoczonych. Pojazd ten charakteryzuje otwarta skrzynia ładunkowa, więc przewożone w niej przedmioty nie mogą być delikatne.

Samochód ten doskonale sprawdzi się w przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem, przyda się także wszystkim tym, którzy część swojej pracy wykonują w trudnym terenie. Podobną konstrukcję mają samochody wyposażone w nadwozie skrzyniowe, które można dodatkowo wyposażyć w stelaż i plandekę. Ten rodzaj poleca się budowlańcom.

Furgonetka

Trzeci rodzaj nadwozia samochodów użytkowych to furgonowe. Jest to typ jednobryłowy – zamknięty, posiadający sztywny dach i ściany. Samochody dostawcze tego rodzaju są bardzo uniwersalne i używane w rozmaitych przedsiębiorstwach.

Do wyboru mamy modele o większej i mniejszej ładowności. Nadwozia tego rodzaju mogą być także dostosowane do przewozu ludzi.

Furgonetka Fiat Ducato

Źródło: http://bizneslogistyka.pl/

Zadania specjalne

Jeśli Twoja firma wyspecjalizowała się w przewozie nietypowych materiałów lub świadczeniu charakterystycznych usług, do których nie nadają się wyżej wymienione pojazdy, poszukaj auta o nadwoziu specjalnym.

Do takich nadwozi należą np. chłodnie lub kontenery. Na rynku funkcjonuje także wiele firm zajmujących się dostosowywaniem samochodu dostawczego do Twoich potrzeb.

Jak kupić?

Kiedy wybraliśmy już model, trzeba zastanowić się nad formą zakupu. Po pierwsze – czy chcemy zainwestować w nowy czy używany? Często wydaje nam się, że nie stać nas na inwestycję, jaką jest kupno nowego samochodu – i wybieramy ten używany. Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku leasing samochodu używanego.

Leasing samochodów używanych jest tańszy, jednak wiąże się z pewną dozą niepewności co do jego historii. Jeśli chcemy zapewnić sobie bezpieczeństwo, a jednocześnie nie wydawać ogromnej ilości gotówki – postawmy na kredyt samochodowy na lub leasing. Ta druga opcja może okazać się najbardziej przyjazna dla rozwijającej się firmy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)