Zimowa pogoda może przeszkodzić w spędzeniu Wigilii w domu

Autor: Mobilestreetlife
Źródło: Flickr

Polacy coraz częściej wybierają się na świąteczne wyjazdy. Niezależnie od tego, czy na święta wybieracie się do swoich rodzinnych miejscowości, czy planujecie wypad za miasto ze swoimi najbliższymi – warto sprawdzić czy wasze auto jest przygotowane na podróż.

Szukających inspiracji na świąteczne wyjazdy za miasto zapraszamy tutaj – http://www.babskiswiat.com.pl/boze-narodzenie-poza-domem-czyli-gdzie-spedzic-swieta.html. Wszystkich, niezależnie od kierunku jazdy zachęcamy jednak do pilnowania czy wasze auto jest gotowe na pogodę.


Śnieg i deszcz zmniejsza bezpieczeństwo na drodze. Przed wybraniem się w podróż konieczna jest
wymiana opon na zimowe, a w przypadku wyjazdu w góry, powinniśmy zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe. Opony powinniśmy wymieniać, gdy temperatury spadają poniżej 7 stopni Celsjusza – warto jednak pośpieszyć się z wymianą, zanim w warsztatach zaczną ustawiać się kolejki.

Nie tylko samochód powinien być przygotowany na grudniową pogodę na drogach. Zaraz przed świętami, największe trasy dojazdowe (autostrady, drogi ekspresowe) zapełniają się kierowcami. Często nie mają oni doświadczenia na długich trasach, lub nie są odpowiednio do warunków drogowych przygotowani. Jeżeli macie taką możliwość, spróbujcie wykorzystać jeden z pozostałych dni urlopu, na podróż jeden dzień wcześniej, najlepiej około południa, kiedy widoczność jest najlepsza, a ruch na drogach niewielki.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)