Przezorny zawsze ubezpieczony

Zadbaj o kondycję samochodu

W tym roku pogoda była dla nas wyjątkowo łaskawa. Można powiedzieć, że zima ominęła nas szerokim łukiem, choć sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Mrozy i atak śniegu mogą jeszcze powrócić… Tak, czy inaczej, warto zadbać o kondycje naszych samochodów, by gdy nadejdzie wiosna nie odmówiły nam posłuszeństwa.

 Zimowe pułapki

Warto pamiętać, że samochody trochę jak ludzie – reagują na zmiany temperatury. Nie służy im śnieg, sól i piasek którymi obsypuje się drogi. Pewnikiem jest, że po zimie ich pozostałości znajdą się niemalże w każdym zakamarku podwozia naszego samochodu. Kolejną zimową pułapką są dziury, których niestety na naszych drogach jest niemało. Pierwszorzędnym wiosennym krokiem powinno więc być zabranie naszego samochodu na małą przejażdżkę do mechanika. Wiosenny przegląd powinien być obowiązkiem każdego kierowcy, któremu zależy na tym, by zachować bezpieczeństwo na drodze.

 Wielki come back

Przygotowując auto do sezonu powinniśmy powierzyć go warsztatom mechanicznym, które potrafią przeprowadzić kompleksowe czynności sprawdzające jego stan i korygujące wszelkie usterki. Zajmą się one oczyszczeniem powłok blacharskich, zakonserwowaniem ich. Jeżeli odwiedzamy regularnie serwisy, bez znaczenia, czy autoryzowane czy też nie, podstawowe elementy oraz układy naszego samochodu są sprawdzane na bieżąco. Nie ma wtedy potrzeby, żeby przed wiosną dokonywać dodatkowych przeglądów. W takim wypadku pozostaje nam tylko wymiana opon. Później sami możemy zabawić się w mechanika, tu czeka nas uzupełnienie lub wymiana płynów na letnie (jeśli nie stosujemy tych należących do kategorii wielosezonowych) i wymycie naszego samochodu (chyba, że wybierzemy myjnię).

 Ciesz się wiosną

Po wykonaniu tych wszystkich czynności musimy się tylko upewnić, czy nasze polisy komunikacyjne są nadal aktualne i spokojnie będziemy mogli cieszyć się ładną pogodą i co najważniejsze, sprawnie działającym samochodem. Odpowiednie przygotowanie auta do intensywniejszej wiosennej eksploatacji sprawi, że na drodze ominą nas przykre niespodzianki.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Przezorny zawsze ubezpieczony, 8.0 out of 10 based on 1 rating