OC z ubezpieczeniem szyb – tanie rozwiązanie dla starszych samochodów

Polisa OC w pakiecie z ubezpieczeniem szyb to bardzo praktyczne rozwiązanie, gwarantujące bezpieczeństwo w przypadku uszkodzenia szyb w czasie jazdy ubezpieczonym samochodem. Zazwyczaj jest to polisa proponowana kierowcom, którzy często poruszają się samochodem po drogach, na których występuje duże ryzyko uszkodzenia szyby, między innymi na terenie budowy, drogach przebiegających obok terenów położonych w pobliżu żwirowni, a także na obszarach, gdzie zdarzają się bardzo silne wiatry lub gradobicia. Zwykle kierowcy posiadający ubezpieczenie AC rezygnują z dodatkowego ubezpieczenia autoszyb, ale tym którzy posiadają samo ubezpieczenie OC, ubezpieczenie szyb może się przydać. 

Dostępne możliwości w zakresie ubezpieczenia szyb

Większość ubezpieczycieli ma swojej ofercie dwie opcje. Proponują swoim klientom kompleksowe autocasco albo odrębne ubezpieczenie szyb, połączone z OC. Dla właścicieli nowych i droższych pojazdów, którzy chcą skorzystać z pełnej ochrony swojego auta od różnych zdarzeń, jak kradzież, powódź gradobicie czy lawina, korzystniejsze będzie autocasco zawierające dodatkowo ubezpieczenie szyby.

Indywidualne ubezpieczenie szyb, połączone z ubezpieczeniem OC będzie natomiast korzystnym rozwiązaniem w przypadku starszych samochodów, zwłaszcza tych mających powyżej 10 lat, o zdecydowanie niższej wartości, przy których umowa polisy AC będzie albo niemożliwa do zawarcia albo kompletnie nieopłacalna.

szyba samochodowa

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bardzo szeroki wachlarz usług w zakresie ochrony ubezpieczeniowej szyb w samochodzie. Warto zatem przed podjęciem decyzji i wyborze konkretnej polisy dokładnie przeanalizować dostępne opcje i wybrać najkorzystniejszą.

Dobrym pomysłem jest porównanie ofert na przykład za pomocą kalkulatora rankomat.pl, dostępnego online, na stronie http://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc , pozwalającego sprawdzić propozycje kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych w bardzo krótkim czasie. Wspomniana strona jest także pomocna dla osób, które szukają informacji na temat najszybszego i najwygodniejszego poszukiwania taniej polisy OC.

Od jakich zdarzeń chroni ubezpieczenie autoszyb?

Zazwyczaj ubezpieczenie szyb obejmuje wszystkie szyby w samochodzie: przednią, szyby boczne i tylną, chociaż niektórzy ubezpieczyciele zastrzegają w umowach wyjątki, między innymi nie oferując ochrony ubezpieczeniowej obejmującej szyby panoramiczne lub szyberdach. Odszkodowanie pokrywa koszty naprawy szyb lub ich wymiary w sytuacji pęknięcia (charakterystyczne pajączki) na skutek odprysku kamienia spod kół, gwałtownego gradobicia i innych tego typu sytuacji. Szczegółowe warunki warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Czy OC z ochroną szyb jest opłacalne?

Dla każdego doświadczonego kierowcy kwestia konieczności objęcia ubezpieczeniem szyb w jego samochodzie jest kwestią oczywistą. Nikt rozsądny nie będzie się narażał na mandaty i inne konsekwencje (w niektórych przypadkach trzeba się liczyć nawet z odebraniem dowodu rejestracyjnego) związanie z jazdą z pękniętymi szybami. To zbyt duży koszt i zbyt wielkie zagrożenie dla kierowcy i przewożonych w samochodzie pasażerów.

Cena naprawy lub wymiany szyb w warsztacie jest spora, więc zdecydowanie lepiej będzie wykupić ubezpieczenie – wówczas za naprawę uszkodzonej szyby zapłaci ubezpieczyciel. Dodatkowa korzyść to w większości przypadków ograniczone minimum formalności i bezgotówkowe rozliczenie szkody szybowej. Przy czym okazuje się, że ubezpieczenie OC połączone z ubezpieczeniem autoszyb jest z reguły tańsze niż odrębna polisa tylko na szyby, a ponadto szkoda z ubezpieczenia szyb w samochodzie nie zmniejsza zniżki w posiadanym przez kierowcę ubezpieczeniu AC.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
OC z ubezpieczeniem szyb - tanie rozwiązanie dla starszych samochodów, 10.0 out of 10 based on 1 rating