Letnia jazda

Tłok, rozkojarzenie,  emocje za „kółkiem” a co za tym idzie podwyższone ryzyko kolizji na drodze są częstymi towarzyszami wakacyjnych chwil spędzanych na ulicach miast zarówno tych większych, jak i mniejszych. Zagęszczenie ruchu w okresie wakacyjnym jest nieodzownym elementem letnich dni, dlatego powinieneś zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Wiele jest szkół radzących jak poradzić sobie w razie wypadku, jakie ubezpieczenie zakupić oraz jak nie dać się oszukać firmom ubezpieczeniowym. Najważniejszą radą jednak jest „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Jest piękny, letni dzień, piątek, wracasz właśnie do domu po ciężkim dniu pracy. Przed Tobą rozpościera się perspektywa wspaniałego, rodzinnego  weekendu nad jeziorem przy pięknej pogodzie oraz wśród przyjaciół. Nie mogłeś wymarzyć sobie lepszego sposobu na spędzenie weekendowych chwil, więc pełen entuzjazmu wsiadasz do swojego samochodu, aby spakować plecak i ruszyć w drogę. Miasto o tej porze jest zatłoczone, korki oraz wysoka temperatura powodują, że większość kierowców jest mocno rozproszona, można to zauważyć poprzez częstsze niż zwykle użycie klaksonów. Starasz się nie zwracać uwagi i jak najszybciej dostać się do celu, aby jak najkrócej mieć do czynienia z panującą sytuacją na drodze. Zapala się zielone światło, ruszasz  i nagle z lewej strony na drodze z pierwszeństwem z dużą prędkością wjeżdża w Ciebie samochód osobowy.

Stłuczka jakich wiele na drogach, ale dlaczego to właśnie Tobie się wydarzyło? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele – nie zachowałeś prędkości, kierowca samochodu, który w Ciebie wjechał był zmęczony, nie zauważył zmiany świateł,  Ty nie zauważyłeś nadjeżdżającego pojazdu  itp. Z pewnością tej sytuacji można było uniknąć stosując się do rad, które szczególnie w czasie wakacyjnych miesięcy są wyznacznikiem bezpieczeństwa na drodze.

Czas wakacyjny jest szczególny w dbaniu o bezpieczeństwo na drogach, ponieważ więcej niż zazwyczaj jest na nich podróżujących dzieci. Nie zapominaj o stosowaniu się do powszechnie znanych zasad i nie wstydźcie się jazdy zgodnej z przepisami one są po to, by ratować Twoje życie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)