Każdy z nas chciałby, aby samochód nie sprawiał problemu.
Nie jest to jednak kwestia chciejstwa, ale właściwej eksploatacji naszego pojazdu. Jeżeli ustrzeżemy się kilku podstawowych błędów będziemy cieszyć się naszym autem przez naprawdę długi czas. Co więc powinniśmy robić?
Bieżąca kontrola płynów silnikowych
Wiele osób od razu po zdanym egzaminie na prawo jazdy zapomina o istnieniu płynu chłodzącego i oleju silnikowego ograniczając się do w miarę regularnego uzupełniania płynu do spryskiwaczy. To poważny błąd: brak którejkolwiek z cieczy może doprowadzić do poważnych kłopotów, a nawet uszkodzić nasz silnik.
Wartościowe paliwo
Nieustannie rosnące ceny paliwa często szokują, w związku z czym coraz mocniejsza jest pokusa, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy i tankować nasz samochód na „czarnym rynku. To bardzo kiepski pomysł: „chrzczone” paliwo może zdewastować systemy w naszym aucie do tego stopnia, że już po kilku miesiącach niezbędne okażą się naprawy liczone w tysiącach złotych.
Regularne przeglądy
To jedna z najważniejszych rzeczy, która zauważalnie wpływa nie tylko na stan naszego auta, ale i bezpieczeństwo. Dzięki regularnym wizytom u mechanika możemy zmniejszyć ryzyko awarii, która może przydarzyć się nam w połowie kilkusetkilometrowej podróży: to chyba wystarczający argument. Pamiętajmy również, że jeden uszkodzony element silnika może zniszczyć inne: im szybciej uporamy się z problemem, tym mniejszy dostaniemy rachunek.
Troska o czystość
Regularne mycie samochodu pozytywnie wpływa nie tylko na ja jego estetykę, ale również na bezpieczeństwo i długowieczność. Co więcej, w czasie sprzątania jesteśmy w stanie szybko wykryć niepokojące sygnały i zdławić problemy w zarodku. Oprócz zwykłego sprzątania warto zainwestować w zabezpieczenie antykorozyjne w profesjonalnym warsztacie: dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o pojawiające się ogniska rdzy i zyskamy pewność, że nasze auto jest właściwie zakonserwowane.

Potrzebujesz więcej informacji na temat dbania o samochód? Zapraszam do artykułu pod tym linkiem:

http://motogazeta.mojeauto.pl/Technika/Jak_dbac_o_auto,a,196257.html

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)