Co gwarantuje Ci ubezpieczenie Mini Assistance?

Kolizja czy wypadek mogą przydarzyć się każdemu z nas. Szczególnie narażeni jesteśmy na tego typu zdarzenia w czasie świątecznym, kiedy to na drogach jest mnóstwo samochodów, a za sprawą nieuwagi i pośpiechu kierowców dochodzi do wypadków. Mimo iż teoretycznie wiemy, jak powinniśmy się zachować, gdy spotka to nas, często emocje wygrywają, a my ogarnięci szokiem, nie mamy pojęcia co dalej. W takiej sytuacji bardzo przydaje się ubezpieczenie Mini Assistance, które dodawane jest przez niektóre firmy ubezpieczeniowe do pakietu ubezpieczenia OC.

Pierwsza reakcja i pierwsze kroki

Posiadając ubezpieczenie samochodowe Mini Assistance możesz w każdej chwili zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, który udzieli Ci wszelkich istotnych informacji. Pamiętaj, że czynności, które musisz wykonać w razie kolizji czy wypadku, jest sporo. Począwszy od sprawdzenia, czy nikomu nic się nie stało, po zapamiętanie rejestracji drugiego uczestnika wypadku. W chaosie i szoku nie myślimy trzeźwo i działasz impulsywnie. Wtedy możesz zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, a ten dokładnie opowie Ci krok po kroku, jak należy postępować w przypadku danego zdarzenia. Wytłumaczy, jak wygląda procedura zgłaszania szkód łącznie z wymaganą dokumentacją i obowiązującymi terminami. Dodatkowo dowiesz się, gdzie znajdują się najbliżej zlokalizowane pomoce drogowe, wypożyczalnie pojazdów czy hotele.

Holowanie pojazdu

Sytuacja wydaje się opanowana, ale Ty nadal stoisz na poboczu drogi, obok swojego uszkodzonego samochodu.. Mając pakiet Mini Assistance, nie musisz się tym zadręczać. Powiadom swojego ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji, a firma, w której ubezpieczyłeś swoje auto, zadba o to, by dotrzeć na miejsce zdarzenia i jeśli jest taka możliwość, naprawi pojazd na miejscu. Jeśli nie jest to możliwe, Twoje auto zostanie odholowane. Kierowca, z którym miałeś zderzenie, o ile doszło do tego z Twojej winy, może domagać się byś to Ty zadbał o holowanie jego samochodu. To również nie będzie dla Ciebie problemem, gdyż w pakiecie Assistance Mini masz zagwarantowane holowanie nie tylko swojego pojazdu, ale również poszkodowanego z Twojej winy.

Jak widać ubezpieczenie Assistance Mini może okazać się bardzo pomocne, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji na drodze. Oszczędzi nie tylko nasz portfel, ale również nasze nerwy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)