Globalna mapa ulicznego rajdowca


Po zakupie nowego samochodu każdy z nas marzy o tym, aby w pełni przetestować jego możliwości. Oczywiście należy robić to zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku oraz na drogach szybkiego ruchu. Pamietajmy jednak, że nawet tam panują ograniczenia prędkości! Jaki kraj wybrać, aby w pełni skorzystać z nowego silnika?
USA
Ograniczenia prędkości na amerykańskich autostradach wahają się miedzy 90, a 130 km/h. Niestety, częściej bliżej im do tej dolnej granicy: Amerykanie nade wszystko cenią sobie bezpieczeństwo. Poza tym klasyczne muscle cary nie potrzebują rozwijać wielkich prędkości, aby wzbudzać ochy i achy.
Niemcy
Niemieckie Autobahny to raj dla maniaków prędkości. Warto jednak pamiętać, ze brak górnego limitu pozostawiania w tyle krajobrazu nie obowiązuje na całej długości dróg: poszczególne odcinki posiadają ograniczenia, które wahają się miedzy 80, a 140 km/h. Zalecana prędkość to 130 km/h – oznaczona jest ona niebieskimi znakami.
Rosja
Maksymalna dopuszczalna prędkość na rosyjskich autostradach to 110 km/h. Nie radziłbym również liczyć na słynna gościnność miejscowej policji drogowej, ponieważ może nas ona słono kosztować. Wycieczki do Rosji, zwłaszcza za Ural polecamy ludziom o silnych nerwach. Podróżować zaś najlepiej w pancernym samochodzie.
Australia
Dla tych, którym uda zapędzić się aż na antypody również nie mamy najlepszych wiadomości. Maksymalna dopuszczalna prędkość w Australii waha się miedzy 100, a 110 km/h. Amatorom mocniejszych wrażeń polecam wynajęcie awionetki: praktycznie podstawowego środka transportu pomiędzy położonymi w centrum kontynentu farmami.

Tutaj znajdziecie ograniczenia prędkości dla poszczególnych krajów na świecie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ograniczenia_pr%C4%99dko%C5%9Bci_wed%C5%82ug_kraju

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)