Z dzieckiem na pokładzie

Każdy rodzic wie, że podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Dzieci nuży długa jazda samochodem, przez co mogą stać się nieznośne. Co zrobić, żeby nasze maluchy spokojnie wytrzymały w aucie tych kilka godzin? Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze na wakacje?

Kilka słów o podstawie

Jeśli nasze dziecko nie ukończyło 12 lat lub nie ma 150 cm wzrostu, mamy obowiązek przewozić je w foteliku. Brak fotelika wiąże się nie tylko z mandatem w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych, ale również brakiem bezpieczeństwa naszego malucha.

Na foteliku nie warto oszczędzać, wyposażmy się w taki, który bardzo dobrze wypadł w testach wypadkowych. To, że został on dopuszczony do sprzedaży, nie oznacza, że jest bezpieczny dla naszej pociechy. Warto kupić nowy fotelik, a nie używany. Najlepszy będzie także taki z systemem montażu ISOFIX, gdyż eliminuje on ryzyko błędu, który może nas sporo kosztować. Więcej na ten temat można przeczytac na stronie: http://fotelik.info/isofix.html

Przydatne akcesoria

Podgrzewacz samochodowy nie jest drogi – ok. 65 zł, a dzięki niemu szybko podgrzejemy zupkę czy mleko. Jeśli nasze dziecko korzysta jeszcze z butelki, taki gadżet będzie dla nas w sam raz!

Doskonale wiemy, jakie jest najbezpieczniejsze miejsce dla fotelika – tylne środkowe. Kiedy nasze dziecko jest na tyle małe, że powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy, przydać się nam mogą dwa gadżety.

Pierwszy będzie doskonały kiedy z dzieckiem siedzi rodzic. Są to kieszenie, które montujemy z tyłu przedniego siedzenia. Możemy w nich schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, np. ulubioną zabawkę, mokre chusteczki czy bajkę. Dzięki temu będą one pod ręką.

Drugi przyda się kiedy obok dziecka nie ma osoby dorosłej. Lusterko, które przyczepia się do zagłówka tylnej kanapy, pozwala nam bez obracania głowy obserwować naszego podopiecznego. Koszt niewielki – ok. 25 zł.

Czym zająć?

Wiadomo, że miś, nawet ten ulubiony, nie zajmie dziecka przez wiele godzin. Jeśli nie mamy nic przeciwko gadżetom elektronicznym, możemy dać dziecku do zabawy tablet, na którym będzie mogło grać lub oglądać ulubioną bajkę.

Jeżeli jesteśmy przeciwnikami takich rozwiązań, nie jesteśmy skazani na kapryśność dzieci. Wielu producentów gier planszowych wychodzi nam naprzeciw i robi wersje, które nadają się do użytku w aucie. Możemy również włączyć dzieciom ciekawego audiobooka.

Pamiętajmy także o podstawach. Róbmy częste postoje, by dzieci mogły chwilę odpocząć i rozprostować kości. Zadbajmy, by nawet najmniejsze przedmioty nie znajdowały się luzem, gdyż w może to zmniejszyć bezpieczeństwo nasze i naszych pociech. Podróżując z dziećmi pamiętajmy również o bezpiecznej jeździe, zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)